Pierwsze w Kaliszu Anglojęzyczne Przedszkole Oleńka, które wprowadza dzieci od najmłodszych lat w świat języka angielskiego. Codzienny naturalny kontakt poprzez zabawę i komunikację sprawia, że dzieci automatycznie i spontanicznie nabywają umiejętności rozumienia i porozumiewania się w nowym języku.Staramy się wyrabiać przyzwyczajenia i nawyki zdrowego stylu życia podkreślając rolę właściwego odżywiania. Zachęcamy do spożywania zdrowych produktów, dużej ilości warzyw i owoców z przedszkolnego ogródka, oraz do rozwijania sprawności i koordynacji ruchowej poprzez systematyczne organizowanie gimnastyki, zabaw ruchowych, zawodów sportowych, nauki pływania.Od 1 września 2015 roku, wprowadzamy do procesu nauczania ELEMENTY METODY MONTESORII, aby w jeszcze większym stopniu wspierać harmonijny rozwój dziecka.

• pomoce dydaktyczne ( książki, ćwiczenia, kredki, farby itp.)

• pięć posiłków dziennie

• ubezpieczenie dziecka

• codzienne zajęcia z języka angielskiego

• codzienne zajęcia dydaktyczne

• język niemiecki (nowość!)

• nauka tańca

• gimnastyka artystyczna (nowość!)

• zajęcia logopedyczne

• zajęcia komputerowe (nowość!)

• zajęcia z samoobrony/ Judo  (nowość!)

• nauka języka migowego

• zajęcia gimnastyczne

• zajęcia plastyczne

• zajęcia kulinarne